Випадків грипу ще не зафіксовано, але медики прогнозують, що нам загрожують відразу три штамиНіна Вовчаренко із Золотоноші цього року вже двічі перехворіла на ГРЗ.
– Перший вірус підхопила на початку вересня. Вочевидь, заразилася від дочки, адже вона працює в лікарні, – розповідає жінка.
Біль у горлі, ломота в тілі, підвищена температура… Усі ці симптоми пані Ніна успішно ігнорувала перші дні. Однак,зрештою, злягла .
«Не допомагають ні ліки, ні інгаляції»
– Хворіла з тиждень, що для мене рідкість. А тільки-но повернулася на роботу, тут ще одна напасть – у колективі нездужали один за одним, – веде далі золотоніщанка.
Навчена гірким досві-дом, Ніна Василівна, щоб не захворіти, почала активно використовувати народні засоби й купила оксолінову мазь. Та хвороба не оминула.
– Симптоми дивні – температура тримається лише вдень, а на вечір та зранку спадає. Крім того, сильно болить у горлі, згодом і кашель почав надокучати, – описує стан, якого й досі не може позбутися, жінка. – Тепер гадаю, чи то я не грип підхопила? Адже не допомагають ні інгаляції, ні ліки.
Проте, поки що вважається, що в області немає грипу. Адже, як повідомила завідувач епідеміологічного відділу Черкаської обласної санепідемстанції Людмила Комасько, наявність вірусу цього сезону ще не підтвердилася лабораторно. А от гострі респіраторні захворювання фіксуються все частіше.
– Поки що область не перетнула епідеміологічного порогу. Більше того, показники захворюваності навіть нижчі, ніж торік. Однак, уже в жовтні очікуємо підйом, і тоді кількість хворих щотижня може збільшуватися навіть на двадцять відсотків, – прогнозує Людмила Олександрівна.
Такий розвиток подій передбачає й завідувач відділення загальної сімейної медицини Зве-нигородської поліклініки Анатолій Андріуца. За його словами, вже нині до лікарів звертається все більше хворих на ГРВІ.
Вакцини з’являться в середині жовтня
А от на розпал грипу в області традиційно чекають наприкінці січня — початку лютого. Тож, аби, зустрівши хворобу, лишитися в строю, потрібно вже нині думати про імунізацію.
– В аптеках вакцини з’являться в середині жовтня й коштуватимуть шістдесят-сімдесят гривень, – конста-тує Людмила Комасько.
Що ж до штамів грипу, то цього року, за прогнозами, їх буде три: A/California (H1N1), A/Perth (H3N2), B/Brisbane. Причому з каліфорнійського, що лютував протягом двох останніх зим, знято статус пандемічного, оскільки за цей час у населення вже виробився імунітет. Тож очікувати важких наслідків від так званого «свинячого» грипу не варто. Інша справа A/Perth (H3N2), до якого в населення практично немає імунітету.
– На жаль, черкащани не довіряють щепленням, які насправді є найкращим захистом від хвороби та її тяжких наслідків, – переконаний Анатолій Андріуца. – Причиною того є не тільки негативна пропаганда, а й відсутність пільгових вакцин. Наскільки пам’ятаю, торік безкоштовно щепилися тільки медпрацівники.
За інформацією обласної санепідемстанції, торік було імунізовано близько 16 тисяч черкащан, що становить ледь більше одного відсотка населення.