Про це голова облдержадміністрації Сергій Тулуб повідомив журналістам на прес-конференції 26 вересня. Ми очікували врожай 308 центнерів з гектара, а збираємо в середньому 360, — зазначив Сергій Тулуб. — Тож у цьому році матимемо 160 тисяч тонн цукру. Якщо додати до цього залишки торішнього врожаю, і врахувати, що жителі області споживають 45 тисяч тонн на рік, цього запасу вистачить ще на кілька років вперед .
Ціна на цукор нині невисока: оптово-закупівельна — 6.40-6.50 при собівартості у сім гривень. Як стверджує заступник голови Черкаської ОДА Василь Корнієнко, його вартість знижується через перевиробництво цукру, яке нині склалось у державі.
— Річна потреба цукру в Україні 1 мільйон 800 тонн, а виробляємо 2 200, — повідомив Василь Іванович. — Тому нині керівництво країни займається вирішенням питання експорту. Як тільки ця проблема буде узгоджена — ціна на цукор вирівняється. Проте значного росту ми не очікуємо. Цінові позначки триматимуться на рівні 7.50-8 гривень.
Для того, щоб галузь розвивалась інтенсивно, слід реконструювати старі підприємства та відкривати нові. Нововідкритий Бужанський цукрозавод за потужностями має переробляти десяту частину всього черкаського "мішка з цукром” — 150 тисяч тонн із півтора мільйона. Щоб збільшити виробництво цукру в наступному році, планують відкриття таких заводів у селі Набутів Корсунь-Шевченківського району та Смілі.
— На цих заводах збережено все обладнання, залишається лише вирішити питання з сировинною базою та бажанням власника цим займатись, — зазначив Василь Корнієнко.
Поки що ж флагманом у посівних площах та врожайності цукрових буряків є Жашківський район.
— Наше основне завдання — завантажити нині існуючі цукрові заводи, щоб вони працювали хоча б сто днів у рік, — пояснив заступник губернатора.
Нині ж Черкащина виробляє цукор лише для себе та інших областей України, без експорту за кордон.
Джерело: www.kray.ck.ua
|