На полях Черкащини зафіксували нашестя непроханого і надзвичайно агресивного чужинця — ваточника сирійського. Він не боїться ні хімічних, ні механічних способів боротьби з бур’янами. Про загрозу вторгнення іноземного зайди, можливі методи боротьби з ним та про інші проблеми ведення сільського господарства області йшла мова на науково-практичній конференції, що наприкінці тижня відбулась у Лисянці.
Участь у ній, окрім аграріїв, взяли науковці обласного рівня та керівництво Черкащини. Як повідомили представники обласних наукових закладів сільськогосподарського спрямування, інтервент дуже небезпечний тим, що його не беруть гербіциди й ті агротехнічні заходи, які нині практикують аграрії області. Однак, науковці запевнили, що побороти нового ворога цілком можливо. Задля ефективної боротьби з інтервентом сільські підприємства мусять використовувати важкі комбіновані культиватори. Бо тільки вони здатні дістати потужну і розгалужену кореневу систему ваточника сирійського. Натомість застосування дискових культиваторів (які нині використовують усі) не лише не заважає рослині розвиватись, а й навпаки — сприяє. Оскільки коренева система згаданого бур’яну міститься у грунті на глибині до 15 сантиметрів, дискові культиватори тільки розтягують його по полю, дозволяючи захоплювати все нові й нові території.
Також вчені піддали нищівній критиці ті способи обробки землі, які охоче практикують сільгосппідприємства. Натомість вони запропонували аграріям ретельно дотримуватись традиційних, відпрацьованих упродовж десятиріч, технологій обробки грунту. Інакше родючість черкаських чорноземів буде неупинно зменшуватись.
Виступаючи перед присутніми, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб коротко проаналізував результати зернозбиральної кампанії області, яка вже в основному завершилась. Так, за попередніми даними, область зібрала понад 1,3 мільйона тонн зерна. І хоч такий врожай можна вважати і непоганим, однак, на думку очільника області, Черкащина цілком може бути більш результативною. Серед районів, що продемонстрували найвищу урожайність (понад 45 центнерів з гектара), Сергій Тулуб назвав Уманський, Жашківський та Маньківський райони. У трійці гірших опинились Канівський, Драбівський та Золотоніський, де врожайність пшениці не перевищила 27 центнерів з гектара.
— Як на мій погляд, у ситуації необхідно розібратись. Бо не може бути в одній області така велика розбіжність. Напевне, проблема не лише у погодних умовах, — акцентував увагу керівник області. Джерело: www.kray.ck.ua
|